. . . آدیـــنه ها . . .
... ای مـفـخـر آدیــنـه‌ام ... مـن عـاشـق دیـریـنـه‌ام ... 

سپس گروهی از مؤمنین جن به خدمت آن بزرگوار آمدند و گفتند :

« ما شیعیان و یاران شما هستیم ؛ هر چه می خواهید به ما امر بفرمائید . اگر دستور دهید تمام دشمنان شما را نابود می کنیم و شما از جای خود حرکت نکرده و در وطن خویش بمانید .»

امام (علیه السلام )بر ایشان دعای خیر کردند و فرمودند:«مگر شما قرآن را که بر جدم رسول الله (صل الله علیه و آله)نازل شد را نخوانده اید که می فرماید :« قُلْ لَوْ کُنْتُمْ فِی بُیُوتِکُمْ لَبَرَزَ الَّذِینَ کُتِبَ عَلَیْهِمْ الْقَتْلُ إِلَی مَضَاجِعِهِمْ ؛ به مردم بگو اگر در خانۀ خود بمانید ، آنان که مرگشان مقدر شده است ، به سوی مرگ و قبر خویش خواهند رفت.» اگر من در خانۀ خود بمانم ، این مردم شقی چگونه امتحان شوند و چه کسی در قبر من می خوابد! در حالیکه خداوند متعال روزی که زمین را آفرید ، کربلا را برای من برگزید و آنجا را پناهگاه شیعیان و دوستداران ما قرار داد تا اعمال و نمازشان را قبول نموده و دعایشان را مستجاب نماید و شیعیان ما در آن مکان سکونت کنند تا در دنیا و آخرت در امان باشند . با این حال شما ، روز شنبه -یا به نقلی دیگر روز جمعه- که روز عاشورا است در کربلا حاضر شوید . همان روز که در پایان آن ، من کشته می شوم و دیگر کسی از خاندان و خانواده و برادران من باقی نمی ماند و سر من را برای یزید بن معاویه می فرستند .»

مؤمنین جن گفتند :«ای حبیب خدا و فرزند حبیب خدا ! قسم به خدا که اگر اطاعت از فرمایشات شما واجب نبود و مخالفت با تو جایز بود ، با تو مخالفت می کردیم و تمام دشمنان تو را قبل از آنکه به تو دست پیدا کنند ، هلاک می نمودیم .»

امام (علیه السلام) فرمودند:«به خدا قسم که در این کار ، ما از شما به مراتب تواناتر هستیم ،« وَلَکِنْ لِیَقْضِیَ اللهُ أَمْراً کَانَ مَفْعُولاً لِیَهْلِکَ مَنْ هَلَکَ عَنْ بَیِّنَهٍ ؛ ولی نظر ما این است که حجت بر همگان تمام شود تا آنهایی که هلاک می شوند از روی «بینّه» به هلاکت برسند و آنان که به سعادت می رسند نیز از روی «بینّه» سعادتمند شوند

«« اللُّهوفُ عَلی قتلی الطُّفوفِ »»

یا مهدی(عجل الله) تو خود بینۀ رستگاری شیعیان باش ...

باشد که نظری کنند ...

[ جمعه 28 دی‌ماه سال 1386 ] [ 08:50 ق.ظ ] [ هاتـــف ]
.: Weblog Themes By themzha :.

موضوعات وب
آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 148375