. . . آدیـــنه ها . . .
... ای مـفـخـر آدیــنـه‌ام ... مـن عـاشـق دیـریـنـه‌ام ... 

آدینه ها 

 

گــر دیـــده‌ام نـدیـد رخ دلــربــای تـــــو            دل پر زند به سینه‌ی مـن در هوای تـو

خواهم که جای پای تو را بوسه‌ها زنم          در حیــرتم که هست کجا جای پای تو

 

امام رضا علیه‌السلام: قیام مهدی علیه السلام مانند رسیدن قیامت است. که وقت آنرا کسی جز خدا نمی داند و فرا نرسد مگر ناگهانی. ( مکیال المکارم٬ ص۱۶ )  

 

قال رسول الله (ص): ابشرکم بالمهدی یبعث فی امتی علی اختلاف من الناس و زلازل، فیملا الارض عدلا و قسطا کما ملئت ظلما و جورا ......  

 پیامبر اکرم (ص) فرمودند: مژده باد شما را به ظهور مهدی که وقتی اوضاع جهان متزلزل می شود و مردم با یکدیگر به اختلاف می پردازند، قیام می کند و زمین را پر از عدل و داد می نماید،‌ همانگونه که از ظلم و ستم پر شده است (بحارالانوار، ج 51، ص 81، ح الثامن عشر، به نقلاز کشف الغمه)) 

برخی القاب حضرت : 

 خلیفه الله 

 یعسوب الدین ( توضیح در پیوست 1 ) 

غیب 

  رضوان الله ( توضیح در پیوست 2 )

 راسخ 

 حسن  

پیوست 1 : قسم به خدا که مى شناسم اسم هاى ایشان و قبیله هاى ایشان و اسم امیر ایشان را و ایشان را بر مى دارد خداوند به‌نحوى که مى خواهد از قبیله یک مرد و دو مرد و شمرد تا رسید به نه. پس جمع مى شود از آفاق سیصد و سیزده مرد بعدد اهل بد روا نیست قول خدا. سید فرموده که : “ یعسوب دین سید عظیم مالک امور مردم است در آن روز و قزع پاره هاى ابرى است که در او آب نیست. زمخشرى مى گوید : یعسوب در اصل ملکه کندوى عسل است و ذنب کنایه از انصار آن حضرت است.  

پیوست 2 :  آیا کسى که در پى خشنودى خداست مانند کسى است که مى انگیزد خشم خدا را و جایش دوزخ است و چه بد بازگشتگاهى است. “ زید شحام گوید : در شب جمعه امام صادق به من فرمود:”قدرى قرآن بخوان .” خواندم. حضرت فرمود:”به‌خدا ما هستیم که خدا به ما ترحم کند و به‌خدا ما هستیم که خدا استثناء کرد ولى مافایده به حال آن دوستان خود داریم.  


*** یاحق ***

[ جمعه 18 بهمن‌ماه سال 1387 ] [ 04:07 ب.ظ ] [ مسیحـــا ]
.: Weblog Themes By themzha :.

موضوعات وب
آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 148375